EN

Изложба вести

Дома>Вести>Изложба вести

AWE 2021 - Апарати и електроника Светска експо 2021 година

Време: 2021-01-21 Посети: 15

Посетител пред-регистрација

ВОДЕН: Шангај Нов меѓународен експо центар (SNIEC)
Локација и детали за Шангај Новиот меѓународен експо центар (SNIEC)

АДРЕСА НА ВЕНУЕ: 2345 долг пат Јанг, област Пудонг, Шангај, 201204, Кина

ОРГАНИЗАЧ: Кинеска асоцијација за електрични апарати за домаќинство (CHEAA)

Официјална веб-страница: Кликнете за посета

Контакт: Томас Ванг

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Тел: + 86-10-6709 3609

ГРАД: Шангај

ИНДУСТРИЈА: Потрошен материјал за домаќинство

 Електроника и електрични уреди

 Електроника

ДАТУМ: 2021/03/11 - 2021/03/14

ПРОФИЛ НА НАСТАНОТ:

AWE 2021

Апарати и електроника Светот Експо 2021 година

AWE - Светска изложба за апликации и електроника е саем која се здобива со највисока награда во однос на интелигентен живот. на Апарати и електроника Светска експо (AWE) 2021 година ќе се одржи во март 2021 година at Шангај Нов меѓународен експо центар (SNIEC), Кина.

Кликнете овде да ја посетите официјалната веб -страница на АВЕЕ.

Апарати и електроника Светска изложба (AWE) е професионална изложба која добива невидено внимание и беше широко објавувана од глобалните медиуми. Стана рутина што ја објавуваат стотици домашни и странски медиуми АВЕЕ секоја година.

 

Профил на изложувачот:

Опсег на експонати:
Престижни апарати за домаќинство
Вклучувајќи престижни производи од сите категории подолу

Големи домашни апарати
Апарат за климатизација
Клима уред за прозорци, преносен клима уред, мини централен клима уред итн.
Уреди за чистење
Машина за перење, фен, итн.

Електроника
Покажи
ТВ, домашно кино, проектор
Паметни носиви
Паметен часовник, паметен бенд, паметни очила
Дигитален дом
Дигитални производи
Подлога, камера, DV, PDA, видео систем, плеер, дигитална фото рамка
Лична електроника
ДВД плеер, аудио систем, рекордер
Канцелариски материјали/за студирање
Видео игра, Вокман, Е-речник, отстранливи дискови, Е-книга
Телекомуникациски производи
Мобилен телефон, телефон, интерфон
Забава
Автоматска машина за човеч, танц за танцување, Х-кутија
Електрични серии на автомобили

Поврзани услуги

СДА и кујнски апарати
Кујнски апарати
Аспиратор, електричен шпорет, машина за миење садови, кабинет за стерилизатор, производител на млеко од соја, соковник, процесор за храна, кафемат, шпорет за ориз, микробранова печка, индукциски шпорет, тава, чорба, тостер, машина за правење тестенини, производител на сладолед, мијалник за зеленчук и овошје , котел за јајца, џубер, машина за никнување грав, екстрактор за масло, бојлер, бојлер за кујна, фрлач за ѓубре, итн.
Уреди за бања
Електричен бојлер, бојлер за пумпа за греење, фен за коса, грејач за бањи, фен за раце, санитарна опрема, вентилатор, интегриран таван, итн.
Електронска забава
Автоматска маса за Mahjong, танц за танцување, игра за чувство на движење, итн.
Серија климатизери
Производство на соларна енергија: Сончев бојлер, сончева светлина за тревникот, светилка за градина, соларна играчка, панел за соларна енергија, итн.

Животна средина и здравје
Третман на воздух
Вентилатор, одвлажнувач, навлажнувач, чистач на воздух, генератор на кислородни анјони, мини генератор на кислород, итн.
Третман на вода
Распрскувач на вода, прочистувач на вода, омекнувач на вода итн.
Уреди за чистење
Правосмукалка, чистач, полирање чевли, табла за пеглање, електричен убиец на комарци, електрично железо, електричен дезодоранс, отстранување на ѓубре, итн.
Апарати за затоплување
Електричен грејач на воздух, електрично ќебе, електрична печка, итн.
Личен автомобил
Фен за коса, електричен брич, фризер, електрична четка за заби, итн.
Здравствена заштита
Слив за масажа на стапала, фотелја за масажа, масажер, мерач на крвниот притисок, итн.

Компоненти и додатоци
Дизајн на индустрија
Услуги за поддршка
Опрема за производство на апарати за домаќинство и зелена технологија на производство; опрема за тестирање на апарати за домаќинство; стандарди, услуги за сертификација, технички советодавни услуги
Рециклирање
Технологија на разложување и рециклирање на Е-отпад
Индустриски робот

 

ПРОФИЛ НА ОРГАНИЗАТОРОТ:

име: Кинеска асоцијација за електрични апарати за домаќинство (CHEAA)
адреса: Соба 709, Меѓународна зграда за таленти, бр. 80 Гуанг Кумен Внатрешна авенија Пекинг НР Кина Поштенски број: 100062
Тел: +86-10 -5169 6622
Факс: +86-10 -5169 6621
Официјална веб-страница: Кликнете за посета